Dirbtinis intelektas tapo tokia populiaria pastarųjų metų tema, kad galbūt ji spėjo net kiek atsibosti. Nepaisant to, vis daugiau žmonių naudoja įvairius DI įrankius kasdieniams darbams palengvinti, tačiau ne visi atkreipia dėmesį į daromas klaidas.
Svarbu ne tik išmokti naudotis tokiais įrankiais. Turime suprasti, kad DI vis dar nerašo kaip žmogus ir šabloniškos jo sukurtos frazės nenustebins skaitytojų. Socialinių medijų profiliai, kurie dalinasi DI kurtais įrašais, ateityje gali sulaukti mažesnio sekėjų aktyvumo bei pasitikėjimo, sako Paulina Zinkevičiūtė, jaunesnioji mūsų agentūros projektų vadovė.
Dažniausiai daromos klaidos, naudojant DI sukurtus įrašus socialinėje medijoje:
- Įrašo pavadinime ir grotažymėse kiekviename žodyje paliekamos didžiosios raidės. Tai bene lengviausias būdas atpažinti DI sukurtą įrašą.
- Tekste naudojamos dažniausiai pasikartojančios DI sugeneruotos frazės: „Džiaugiuosi galėdama/as pranešti…“, „Šiandieniniame pasaulyje…“ ir pan.
- Jausmaženkliai naudojami tose pačiose įrašų vietose. 🎉 DI pirmąjį teksto sakinį mėgsta išskirti būtent tokiais emojiais 🌟
- Rašymas iš tuščio į kiaurą. DI puikiai geba rašyti ilgus tekstus bet, neturėdamas pakankamai informacijos, DI ją kartoja, tik kitais žodžiais.
Ir nors DI tobulėja diena iš dienos – kol kas dar jis nepakeičia žmogaus mąstymo, kūrybiškumo bei situacijos pajautimo. Juk neužtenka tik parašyti – reikia ir suprasti, kas svarbu būtent Jūsų skaitytojams bei koks emocinis fonas vyrauja įvairiose situacijose.